Amerikan Çelik Evler Nedir, Yapım Aşamaları

Amerikan evleri ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan ev tipleri arasındadır. Amerikan ev modelleri yapılırken konut sektöründe kullanılan ve en sağlam malzeme olarak bilinen çelik malzeme kullanılmaktadır. Bunlar genelde fabrikada üretilir ve montajı arsa üzerinde gerçekleşir.

Peki bu amerikan evlerinin yapım aşamaları nelerdir?
Kısaca özetlemek gerekirse amerikan evleri yapılmadan önce en önemlisi proje çalışmasının oluşturulmasıdır. Bilgisayar programları vasıtasıyla yapılan proje en küçük ayrıntıya kadar çizilir ve daha amerika ev ortaya çıkmadan evin bitmiş halini görebilirsiniz.

Bundan sonrası firmaya bağlı olarak çok hızlı bir şekilde gerçekleşir. Fabrikada oluşturulan çelik malzemeler çeşitli yollarla üzerinde birleştirilir. Amerikan ev iskeleti ortaya çıkar.

Amerikan evleri bu aşamadan sonra dış cephe, çatı gibi dış aksamların tamamı bitirilir. Doş cephe tamamen bittikten sonra iç dekorasyon işleri başlar. Burada sizin isteğinize göre evin iç dekorasyonu yapılır.

Kısa sürede yapılabilen amerikan evleri doğal şartlarada oldukça dayanıklıdır. Birkaç amerikan ev modelleri örnekleri verelim.

Buradan Villa Modellerine Ulaşabilirsiniz..

İdris YAĞMAHAN / Mimar
SerVilla Çelik Konstrüksiyon Villa Sistemleri